Rozvoj péče o osoby s duševním onemocněním Rozvoj péče prava
Menu

Napsali o nás

 

Vytvoření sítě služeb péče o osoby s duševním onemocněním na území Karlovarského kraje

 


 

Rozvoj péče o osoby s duševním onemocněním na území Karlovarského kraje

 

 

Dveře do normálního života se otevřou už v létě, Zdravotnické noviny 10/2011, MF Dnes

 

Tři nové sociální služby usnadní lidem s psychiatrickými chorobami návrat do práce Zcela zdarma budou moci osoby s duševním onemocněním v Karlovarském kraji od léta využít novou sociálně-terapeutickou dílnu a ambulantní a terénní služby Centra sociální rehabilitace. »»»


Příručka, která vás naučí řeči osob s duševním onemocněním, Zdravotnické noviny 12/2011, MF Dnes

 

Řada osob s duševním onemocněním, které nemají práci, si ji, po zkušenostech s potencionálními zaměstnavateli, raději už ani nehledá. Bojí se dokonce zajít si i na úřad vyřídit podporu, příspěvky, nebo se jít jen o čemkoli poradit. Bojí se totiž nepochopení a odmítnutí. »»»


Vejděte do normálního života, Moje Zdraví, MF Dnes, 30.8.2011

 

Lidé s duševním onemocněním mají na Karlovarsku už několik týdnů zdarma k dispozici novou sociálně-terapeutickou dílnu a ambulantní a terénní služby sociální rehabilitace. Zřízení pobočky občanského sdružení Fokus Mladá Boleslav je prvním konkrétním výsledkem projektu Rozvoj péče o osoby s duševním onemocněním na území Karlovarského kraje. »»»


„Patříme k vám!“ říkají psychicky nemocní ve svých obrazech a hrách, Zdravotnické noviny 19/2011, MF Dnes

 

Na Karlovarsku bude už za několik dní odstartována ojedinělá kampaň na podporu sociální i pracovní integrace osob s duševním onemocněním. Dne 5. října bude v Karlových Varech zahájena putovní výstava malířů s psychickým onemocněním. »»»


„Patříme k vám!“ říkají lidé s duševním onemocněním, MF Dnes – Karlovy Vary, 29.9.2011

 

Dne 5. října budev Karlovarském kraji zahájena kampaň proti stigmatu s názvem „Patříme k Vám!“ Jejím cílem je přispět k odstranění zakořeněných předsudků vůči psychicky nemocným a zároveň informovat o změnách péče, ke kterým v regionu došlo díky individuálnímu projektu „Rozvoj péče a osoby s duševním onemocněním na území Karlovarského kraje“. »»»


Karlovarský kraj pomáhá psychicky nemocným vejít zpátky do života, Karlovarský deník, 30.9.2011

 

Osoby s duševním onemocněním v Karlových Varech mohou využívat novou sociálně-terapeutickou dílnu a ambulantní a terénní služby sociální rehabilitace. Byly vytvořeny v rámci individuálního projektu „Rozvoj péče o osoby s duševním onemocněním na území Karlovarského kraje“ a provozuje je OS Fokus Mladá Boleslav, které rozšířilo registraci i na náš region. O tom, v čem mohou nové služby změnit úroveň péče v našem regionu, jsme si povídali s předsedou sdružení MUDr. Janem Stuchlíkem. »»»


Nebojte se mluvit o svých psychických problémech, Moje psychologie, MF Dnes, 3.10.2011

 

Lidé s depresemi, schizofrenií či jiným psychickým onemocněním o svých problémech s okolím často nehovoří. Bojí se odsouzení a izolace.
Ve společnosti panují stále negativní mýty, kterými jsou duševní onemocnění opředena. »»»


Přesvědčte se sami: Umění sbližuje, MF Dnes – příloha Karlovarský Kraj v roce 2011, 30.9.2011

 

Světový den duševního zdraví oslaví Karlovarský kraj destigmatizační kampaní s názvem Patříme k Vám! Od 4. do 31. října 2011 bude lidem, kteří si nevědí rady se svými psychickými problémy, pomáhat bezplatná anonymní telefonická poradna 800 225 522. »»»


Nevíte si už rady se svými psychickými problémy?, Moje Zdraví, MF Dnes, 20.9.2011

 

Od 4. října 2011 se můžete svěřit odborníkům na anonymní poradenské lince 800 225 522 Každý den od 4. do 17. října od 16.00 do 20.00 hodin budou odpovídat zdarma psychologové a psychiatři na telefonické dotazy lidí, kteří nevědí, jak řešit svá dlouhodobá trápení či se potřebují poradit o duševní nemoci svých blízkých. »»»


Karlovy Vary: V knihovně se uskuteční kulatý stůl, 15.3.2011, Karlovarský deník

 

V Krajské knihovně Karlovy Vary - Dvory se ve čtvrtek 17. března uskuteční Kulatý stůl na téma Regionální koncepce péče o osoby s duševním onemocněním. Akce je pořádána v rámci Individuálního projektu Karlovarského kraje „Rozvoj péče o osoby s duševním onemocněním. »»»


U kulatého stolu se bude řešit koncepce péče o duševně nemocné, 19.3.2011, Krajské listy

 

Projekt dusevni zdravi Ve čtvrtek 17. března se bude v Krajské knihovně Karlovy Vary - Dvory konat od 14.30 Kulatý stůl na téma Regionální koncepce péče o osoby s duševním onemocněním. »»»


Lidé s duševním onemocněním se dočkají tří nových služeb, 19.3.2011, Karlovarský deník

 

Karlovy Vary - Centrum sociální rehabilitace otevřou iniciátoři unikátního projektu v Karlových Varech letos létě Tři nové služby budou moci od letošního léta využívat v Karlových Varech duševně nemocní lidé. Poskytne jim je chystané Centrum sociální rehabilitace, které bude vyvrcholením projektu rozvoje péče o osoby s duševním onemocněním na území Karlovarského kraje. »»»


Rozvoj péče o osoby s duševním, 19.3.2011, Informační portál KK

 

Kategorie: KV novinky Karlovarský kraj zahájil ve spolupráci s Centrem pro rozvoj péče o duševní zdraví v lednu 2010 individuální projekt Rozvoj péče o osoby s duševním onemocněním na území Karlovarského kraje. Jeho cílem je mimo jiné podpora přesunu péče zejména ze zdravotnických zařízení do přirozeného prostředí těchto osob, tzv. komunitní péče. »»»


Karlovarský kraj buduje nové služby pro duševně nemocné, 19.3.2011, Český rozhlas Plzeň

 

Karlovarský kraj chce lépe než dosud zajišťovat péči věnovanou osobám s duševním onemocněním. Už letos má v plánu otevřít na území krajského města dvě zařízení, ve kterých odborníci nabídnou nové sociální služby. Cílem snažení je kromě jiného přenést péči o duševně nemocné mimo specializované ústavy. Podrobnosti má Zdeněk Trnka.

Přípravu projektu zahájil Karlovarský kraj za pomoci odborníků v lednu roku 2010.

http://www.rozhlas.cz/kv/zpravodajstvi/_zprava/karlovarsky-kraj-buduje-nove-sluzby-pro-dusevne-nemocne--867421


Duševně nemocní začnou využívat zdarma tři nové služby, 19.3.2011, Sokolovský deník

 

Karlovarský kraj – Osobám s duševním onemocněním v Karlovarském kraji budou už od léta zdarma k dispozici tři nové sociální služby. Centrum sociální rehabilitace v ambulantní a terénní formě a sociálně-terapeutická dílna jsou prvními konkrétními výsledky projektu Rozvoj péče o osoby s duševním onemocněním na území Karlovarského kraje. »»»


Co Vás zajímá?, 10.3.2011 (ČRo Plzeň)

 

Rozhlasový záznam z 10.3.2011

O péči o osoby s duševním onemocněním v Karlovarském kraji diskutovala s Jiřím Trnkou Barbora Wenigová, klinická psycholožka a ředitelka Centra pro rozvoj péče o duševní zdraví a Marcela Hlisníková ze západočeského sdružení Paprsek.


Duševně nemocní se dočkají nových sociálních služeb, 27.2.2011, Krajské listy

 

Jedná se o služby sociální rehabilitace a sociálně terapeutické dílny, které vzniknou v rámci třetího krajského individuálního projektu s názvem: „Rozvoj péče o osoby s duševním onemocněním na území Karlovarského kraje". Dodavatelem projektu je Centrum pro rozvoj péče o duševní zdraví. »»»


Barbora Wenigová - host "Noční linky" Českého rozhlasu Karlovy Vary, 21.1.2011

 

Vysílání noční linky českého rozhlasu Host: Psycholožka, paní Mgr. Barbora Wenigová – ředitelka Centra pro rozvoj péče o duševní zdraví »»»


Duševních poruch přibývá, upozorňují odborníci, 8.10.2010, ČT 24

 

Praha – Předseda Psychiatrické společnosti profesor Jiří Raboch dnes konstatoval, že psychických poruch zjevně přibývá. Duševní nemoc může zhoršit tělesné onemocnění a naopak. »»»


Metro, 5.10.2010

 

Metro 5.10.2010 Karlovarský kraj jako první v zemi zahájil dvouletý projekt Rozvoj péče o osoby s duševním onemocněním za 23 milionů korun, dotovaný Evropskou unií. Má zmapovat situaci v sociální péči, vytvořit koncepci rozvoje sociálních služeb a zahájit činnost dvou organizací na pomoc duševně nemocným. Těch se v regionu s třemi sty tisíci obyvateli léčí 8392. ČTK


Až půlka lidí s depresí nikdy nejde k lékaři, pomoci může může linka, 5.10.2010, Deník.cz

 

Praha - Až polovina lidí, kteří trpí depresí, nikdy nenavštíví odborného lékaře. Nejčastějším důvodem je negativní nálepka, které se tito lidé obávají, tvrdí ředitelka Centra pro rozvoj péče o duševní zdraví Barbora Wenigová. »»»


Kraj pomůže psychicky nemocným lidem, 5.10.2010, aktualnizpravy.cz

 

Duševně nemocným lidem z Karlovarského kraje od včerejška pomáhá čtrnáctidenní bezplatná telefonní anonymní linka s číslem 800 137 427, která bude v provozu do 17. října 2010 vždy od 16.00 do 20.00 hodin. »»»


S psychickými problémy poradí na telefonu, 5.10.2010, iDnes.cz-MF dnes

 

KARLOVY VARY - Nebaví vás život? Cítíte se na pokraji sil? Jste unavení, smutní a máte depresi? Volejte 800 137 427 Od včerejška až do 17. října je na tomto čísle od 16 do 20 hodin v provozu anonymní telefonní poradna pro lidi s psychickými problémy. »»»


Projekt na pomoc duševně nemocným, 5.10.2010, Právo

 

Karlovarský kraj jako první v zemi zahájil dvouletý projekt Rozvoj péče o osoby s duševním onemocněním za 23 miliónů, dotovaný EU. »»»


Deprese není jen špatná nálada, 5.10.2010, Karlovarský deník

 

Karlovarský kraj - "Mám depresi," řekne si čas od času každý z nás. Smutek, bezmoc a pocity beznaděje jsou emoce, které čas od času prožívá každý. "Za normálních okolností je dříve či později zvládneme. »»»


Co Vás zajímá?, 15.7.2010, (ČRo Plzeň)

 

Rozhlasový záznam z 15.7.2010

O péči o osoby s duševním onemocněním diskutovali se Zdeňkem Trnkou Barbora Wenigová, ředitelka Centra pro rozvoj péče o duševní zdraví a Miroslav Čermák, náměstek hejtmana Karlovarského kraje pro oblast sociálních věcí.


Duševně nemocným chybí péče, 13.5.2010, Karlovarský deník

 

Karlovarský kraj – V Karlovarském kraji startuje pilotní projekt péče o pacienty s duševními poruchami. Chráněné dílny, krizová centra a linky důvěry. »»»

Home O projektu Realizator Dodavatel Subdodavatelé Kontakty Akce Dokumenty CMHCD Mediální partneři