Rozvoj péče o osoby s duševním onemocněním Rozvoj péče
Menu

Napsali o nás

 

ZPĚT na seznam článků

 

Přesvědčte se sami: Umění sbližuje

 

Světový den duševního zdraví oslaví Karlovarský kraj destigmatizační kampaní s názvem Patříme k Vám! Od 4. do 31. října 2011 bude lidem, kteří si nevědí rady se svými psychickými problémy, pomáhat bezplatná anonymní telefonická poradna 800 225 522. Dne 5. října bude zahájena putovní výstava obrazů osob s duševním onemocněním a 10. října se představí soubor Bohnické divadelní společnosti ve hře Kabaret Artaud. Kampaň má přispět k odstranění předsudků veřejnosti vůči psychicky nemocným.

 

Destigmatizační kampaň je součástí Individuálního projektu „Rozvoj péče o osoby s duševním onemocněním na území Karlovarského kraje“. Smyslem projektu je napomoci osobám s duševním onemocněním při sociálním i pracovním začleňování. Už několik týdnů tak díky němu zdarma slouží osobám s duševním onemocněním nová sociálně-terapeutická dílna a ambulantní a terénní služby sociální rehabilitace (bližší informace o provozu na telefonním čísle +420 775 582 276). Provozovatelem je občanské sdružení Fokus Mladá Boleslav, které rozšířilo svou registraci i na okres Karlovy Vary.

V rámci destigmatizační kampaně bude rovněž spuštěna bezplatná anonymní telefonická linka s číslem 800 225 522. Lidem, kteří už nevědí co se svým trápením a jejich příbuzným bude k dispozici od 4. do 31. října, vždy od 16.00 do 20.00 hodin. Se svými problémy se však lidé mohou od října obracet i na stálou informační a poradenskou linku s číslem 722 204 776.

Divadelní představení se koná 10. října od 18. hodin v kině Drahomíra. Své herecké umění předvedou jak profesionální herci, tak osoby s duševním onemocněním. Dvouměsíční putovní výstava obrazů bude zahájena 5. října vernisáží pod záštitou Miloslava Čermáka, náměstka hejtmana Karlovarského kraje pro oblast sociálních věcí.

 

Výstavu můžete navštívit:
5. – 10. 10. Krajský úřad Karlovarského kraje, vestibul budovy C
12. - 17. 10. Galerie Na ochozu, Vřídelní kolonáda 1. patro, Karlovy Vary
19. – 30. 10. Městský úřadu Sokolov
1. – 14. 11. Vestibul radnice města Chebu, nám. Krále Jiřího z Poděbrad 14

Vstup na všechny akce je zdarma

 

Informace o celé kampani naleznete na www.stopstigma.cz

Home O projektu Realizator Dodavatel Subdodavatelé Kontakty Akce Dokumenty CMHCD Mediální partneři