Rozvoj péče o osoby s duševním onemocněním Rozvoj péče
Menu

Napsali o nás

 

ZPĚT na seznam článků

 

Nebojte se mluvit o svých psychických problémech

 

Lidé s depresemi, schizofrenií či jiným psychickým onemocněním o svých problémech s okolím často nehovoří. Bojí se odsouzení a izolace. Ve společnosti panují stále negativní mýty, kterými jsou duševní onemocnění opředena.

Potvrdila to situační analýza, jeden z hlavních výstupů Individuálního projektu „Rozvoj péče o osoby s duševním onemocněním na území Karlovarského kraje. Jejím úkolem bylo mapování služeb a stavu péče o osoby s duševním onemocněním v Karlovarském kraji. Podzimní destigmatizační kampaň s názvem „Patříme k vám!“, která je součástí téhož projektu, má přispět k tomu, aby se tato situace změnila.

„Divadelní představení a dvouměsíční putovní výstava obrazů městy Karlovy Vary, Cheb a Sokolov je další aktivitou cílenou na odstranění předsudků veřejnosti vůči osobám s duševním onemocněním,“ konstatoval Miloslav Čermák, náměstek hejtmana Karlovarského kraje pro oblast sociálních věcí. V Karlových Varech vznikly v rámci projektu rovněž nové ambulantní a terénní služby sociální rehabilitace a sociálně terapeutická dílna. Osoby s duševním onemocněním je mohou najít v prostorech Keramické školy a Hestie (bližší informace o provozu na telefonním čísle 775 582 276). Poskytovatelem nových služeb, je občanské sdružení Fokus Mladá Boleslav, které rozšířilo svoji registraci i do města Karlovy Vary. Aktivity destigmatizační kampaně zajišťuje Centrum pro rozvoj péče o duševní zdraví. Více informací najdete na www.rpkk.cz nebo www.stopstigma.cz.

 

Anonymní bezplatná telefonní linka:
800 225 522
4. – 17. října, denně 16.00 – 20.00 hod.

 

Stálá poradenská linka:
722 204 776
Od října, všední dny 16.30 – 18.00 hod.
Financováno z prostředků Magistrátu města Karlovy Vary

Home O projektu Realizator Dodavatel Subdodavatelé Kontakty Akce Dokumenty CMHCD Mediální partneři