Rozvoj péče o osoby s duševním onemocněním Rozvoj péče
Menu

Napsali o nás

 

ZPĚT na seznam článků

 

S psychickými problémy poradí na telefonu

 

Mladá fronta Dnes

5.10.2010

 

KARLOVY VARY - Nebaví vás život? Cítíte se na pokraji sil? Jste unavení, smutní a máte depresi? Volejte 800 137 427 Od včerejška až do 17. října je na tomto čísle od 16 do 20 hodin v provozu anonymní telefonní poradna pro lidi s psychickými problémy.

 

Volat mohou jak lidé, kteří se již s nějakou formou duševního onemocnění léčí, tak ti, kteří na sobě cítí příznaky. Anonymní telefonní linka je součástí dvouletého projektu péče o osoby s duševním onemocněním, který Karlovarský kraj jako první v republice zahájil ve spolupráci s Centrem pro rozvoj péče o duševní zdraví.
Celkový rozpočet projektu je více než 23 milionů korun a jeho součástí byl i výzkum mezi psychiatrickými pacienty, při kterém se například zjistilo, že celá třetina lidí v kraji, trpících depresí a schizofrenií, se domnívá, že se k nim chová rodina nespravedlivě a více než polovina své onemocnění před ostatními skrývá.
V Karlovarském kraji se léčí celkem 8392 osob s duševními poruchami, ale podle ředitelky Centra pro rozvoj péče o duševní zdraví Barbary Wenigové, dalších 17 až 45 tisíc lidí psychické problémy z různých důvodů tají. Podle předpokladů Světové zdravotnické organizace se deprese stane během příštích deseti let druhou nejrozšířenější příčinou nemocnosti.

 

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - karlovarský kraj

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp

Home O projektu Realizator Dodavatel Subdodavatelé Kontakty Akce Dokumenty CMHCD Mediální partneři